
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 837
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21398
Ext.Price$0.21398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21398 | $0.21398 |
| 10 | $0.20014 | $2.00140 |
| 50 | $0.18720 | $9.36000 |
| 100 | $0.17471 | $17.47100 |
| 500 | $0.16306 | $81.53000 |
| 1000 | $0.16014 | $160.14000 |
| 3000 | $0.15727 | $471.81000 |
| 5000 | $0.15445 | $772.25000 |
